Ga naar hoofdonderdeel

Groene Kruis Ledenorganisatie en VGZ werken samen vanuit een gedeelde missie

Groene Kruis Ledenorganisatie en VGZ werken samen vanuit een gedeelde missie

Groene Kruis Ledenorganisatie en VGZ werken samen vanuit een gedeelde missie

15-12-2024

Sinds jaar en dag zijn Groene Kruis Ledenorganisatie en Coöperatie VGZ partners. Dat begon ooit vanwege de kortingen die leden ontvingen op basis- en aanvullende zorgverzekeringen; de zogenaamde collectiviteitskorting. Die korting is er nog steeds op aanvullende zorgverzekeringen en tandartsverzekeringen. De kern van het partnership gaat inmiddels veel dieper. “We vinden elkaar in een gedeelde missie. We willen mensen helpen om gezond en vitaal te blijven. En we wijzen hen de weg met informatie en advies.”

“Zeg Lucie, hoe gaat ’t met de aanmeldingen voor 16 januari?” Pascal de Winkel – Key Accountmanager bij VGZ en vanuit die rol het eerste aanspreekpunt voor Groene Kruis Ledenorganisatie – begint enthousiast het gesprek. Hij doelt op de workshop ‘Klein Geluk’ die Groene Kruis Ledenorganisatie organiseert voor mantelzorgers; een workshop waarin deelnemers – mantelzorgers - praktische handvaten krijgen aangereikt om beter voor zichzelf te zorgen, zonder schuldgevoel. De plannen zijn er om ook later in het jaar nog een workshop te organiseren. Coöperatie VGZ maakt de workshop mede mogelijk.

Dezelfde missie, een andere rol

Het voorbeeld is exemplarisch voor de samenwerking tussen de twee organisaties. “Wat onze samenwerking zo krachtig maakt, is dat we ons er samen voor inzetten dat mensen zo lang mogelijk gezond en vitaal blijven en zelf de regie houden.” Kortom: Groene Kruis Ledenorganisatie en VGZ hebben dezelfde missie, maar vervullen die vanuit een andere rol.

Een mooi voorbeeld daarvan is de ontwikkeling van zorg op afstand. “Bij VGZ maken we ons sterk voor zorgvernieuwing”, legt Pascal uit. Dat zijn kort gezegd slimme oplossingen (vaak in de vorm van technologie) om de zorg anders te organiseren. Zodat mensen minder lang hoeven te wachten en… meer zelf kunnen bepalen hoe en wanneer ze zorg krijgen. Een heel concreet voorbeeld is ‘thuismeten’. Dat is een dienst waarbij mensen met hartproblemen, astma of COPD zelf hun bloeddruk, hartslag en gewicht meten en in een app registreren. Een verpleegkundige kijkt op afstand mee. Dankzij zo’n slimme oplossing hoeven hartpatiënten minder vaak naar het ziekenhuis én houden ze meer grip op hun gezondheid.”

“We luisteren heel goed naar wat leden bezighoudt. Samen met onze partners vertalen we de behoeften van leden naar een passend dienstenaanbod.”

“Zorg op afstand – zoals thuismeten – is de toekomst”, vervolgt Lucie. “Voor sommige mensen is de stap van facetimen met de kleinkinderen naar beeldbellen met de arts zó gemaakt. Anderen daarentegen vinden het nog spannend of lastig. Ook heel begrijpelijk. We spreken genoeg leden die hier moeite mee hebben. Omdat ze geen tablet hebben, een gewone iPad te ingewikkeld in gebruik vinden om nog niet over de vaardigheden beschikken om hiermee om te kunnen gaan.

En daar komt onze rol om de hoek. We zijn de eerste stop voor gezondheidsvragen; we helpen onze leden met informatie, voorlichting, advies én hulpmiddelen en praktische diensten. Dat betekent ook dat we heel goed luisteren naar wat leden bezighoudt. Waar hebben ze behoefte aan? Waar willen ze meer over weten? Op welke vlakken kunnen ze ondersteuning gebruiken? We zien het dan als onze rol om in ons netwerk van partners op zoek te gaan naar partijen die leden hiermee kunnen helpen. Bijvoorbeeld door cursussen aan te bieden. Of door tablets te leveren die wél heel gemakkelijk in gebruik zijn.”

Stevig staan

Een ander mooi voorbeeld van samenwerking – ook met De Zorggroep, de moederorganisatie van Groene Kruis Ledenorganisatie – is het programma ‘Stevig Staan’; een beweegprogramma voor 65-plussers gericht op het voorkomen van een val. Lucie: “Als mensen ouder worden, kan een val nare gevolgen hebben en soms zelfs tot blijvend letsel leiden. Dat willen we natuurlijk voorkomen. Stevig Staan biedt twee verschillende beweegcursussen aan: ‘Vallen Verleden Tijd’ en ‘In Balans’.  Beide cursussen vinden plaats op verschillende plekken in de regio.” Coöperatie VGZ is een van de financiers, waardoor de cursus gratis is voor deelnemers.

Gezond blijven? Op tijd beginnen!

Om dan toch even terug te komen op de zorgverzekering… De gedeelde missie van VGZ en Groene Kruis Ledenorganisatie heeft ertoe geleid dat de aanvullende zorgverzekering voor leden – VGZ Zorgt – de afgelopen jaren flink is veranderd. “Waar voorheen de focus lag op korting, helpen we leden nu op allerlei manieren om gezond te blijven”, legt Pascal uit. “Leden krijgen tegenwoordig uitgebreidere vergoedingen, bijvoorbeeld voor fysiotherapie of mantelzorgondersteuning.”

“Daarnaast heeft VGZ voor leden een extra ruim persoonlijk gezondheidsbudget”, vult Lucie aan. “Dit budget kun je gebruiken om te werken aan je gezondheid. Je kan het inzetten voor een leefstijlcheck of een reanimatie- of EHBO-cursus bijvoorbeeld. Of voor de zorg bij hormonale veranderingen, een sportmedisch onderzoek of voor slaaptherapie. Kortom: allemaal diensten die je nu al helpen om ook op lange termijn gezond te blijven.”

Extra uitgebreide vergoedingen en korting bij VGZ

Als lid van Groene Kruis Ledenorganisatie profiteer je van korting op je premie én extra uitgebreide vergoedingen bij VGZ.

Je krijgt 15% korting op aanvullende verzekeringen en 5% korting op tandartsverzekeringen VGZ  Zorgt. Daarnaast profiteer je van extra ruime vergoedingen: je krijgt meer behandelingen fysiotherapie vergoed, extra ondersteuning voor mantelzorg en een extra ruim persoonlijk gezondheidsbudget dat je kunt inzetten voor cursussen. Bovendien vergoedt VGZ je lidmaatschap als je kiest voor een aanvullende zorgverzekering VGZ Zorgt Goed, Beter of Best.

“Niet voor niets hebben we dit budget de afgelopen jaren fors uitgebreid”, vervolgt Pascal. “Want we vinden het belangrijk om niet alleen mensen te helpen als ze zorg nodig hebben; nog liever helpen we hen om te voorkómen dat ze ooit zorg nodig hebben. Ik zeg altijd: je hoeft (nog) niet ziek te zijn om gebruik te maken van je zorgverzekering.”

Wil je weten wat je allemaal kunt met je gezondheidsbudget? Kijk dan even op de website van Groene Kruis Ledenorganisatie: www.groenekruisleden.nl. Daar staat een uitgebreid artikel over de mogelijkheden van het persoonlijk gezondheidsbudget. 

Groene Kruis Ledenorganisatie

Zijn gezond eten, beweging en ontspanning belangrijk voor jou? Word dan lid van Groene Kruis Ledenorganisatie! Wij zijn de eerste stop voor iedereen binnen Noord- en Midden-Limburg met vragen op het gebied van gezondheid en welzijn én helpen je graag met zorgen voor jezelf of een ander. Een lidmaatschap kost slechts €19,50 per kalenderjaar en is heel makkelijk af te sluiten via onze website. Lid zijn heeft tal voor voordelen, van korting op uitjes, je zorgverzekering of gemaksdiensten tot gratis deelname aan workshops of lezingen.